Bodrum’da bir Yaz Okulu ‘Gymy Kids Club’

by

Yaz tatilini belirli periyodlarda otellerde konaklayarak değil de, uzun süre yazlıklarda geçiren aileler için, çocukların zamanının daha kaliteli, daha öğretici geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Yani iyi bir planlamayla, sadece denize girip oyun oynayarak vakit geçirmek yerine, hem oyun, hem deniz hem de kendilerine bir şeyler kazandırabilecek faydalı öğretilerle, zamanlarını daha iyi doldurabilirler.

 

Bu anlamda belli bir yaşa gelmiş çocukların, yaz tatillerinde yaz okullarına verilmesini daha sağlıklı buluyorum. Uzmanlar da benimle aynı görüşte. Bir çok uzman yaz tatilinde yaz okuluna giden çocuklar için, Yaz okullarının faydalarına değiniyorlar.

 

* Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.
* Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.
* Spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.
* Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.
* Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar.
* Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.

Bu görüşlere tamamen katılan bir anne olarak, Bodrum’a gelir gelmez ilk işim Lal için bir yaz okulu araştırmak oldu. Ve karşıma iyi bir alternatif olarak Gymy Kids Club çıktı.

 

Uzun yıllardır çocuk ve spor alanına gönül vermiş, Basketbol koçu ve spor eğitmeni olan Tuncay Tahtacı tarafından, pek çok ailenin çocuklarını iyi birer sporcu olarak yetiştirmek istediğini bizzat deneyimleyerek kurulan Gymy Kids, doğaya, sanata duyguğu saygı ve hürmeti hep dile getiren, her bir çocuğun biricik olduğuna dair farkındalığı yüksek bir yapı.

 

Amacı çocuk yaşta spor ile tanışmış, bu yaşam tarzı ile büyümüş, vücüdunu tanıyan, el göz koordinasyonuna sahip, sağlıklı, esnek, disiplinli ve dengeli çocuklar yetiştirmek olan Gymy Kids, amac bu olunca sadece Nikki Beach misafirlerine değil tüm Bodrum’a açık olarak hizmet vermek üzere açıldı.

 

Tuncay koç’un bizzat her çocukla yakından ilgilendiği; spor ve görsel sanatlar alanlarında son derece yetkin bir ekibin de başında olması zaten insanın içinde güven oluşturmaya yetiyor bile…

 

Gymy Kids Club’a, Bodrum’daki yazlığınızdan ya da başka bir otelde konaklarken de katılabilirsiniz.

 

Yaz tatili süresince, fiziksel olarak gelişmekte olan çocukların sporsuz kalmasını engellemek isteyen ve uzun vadede ise ömür boyu spor yapan bireylere dönüşmelerini hedefleyen Gymy Kids, Bodrum’un en güzel koylarından birine konumlanmış, dünya genelinde seçkin bir zincir olan Nikki Beach Resort &Spa’ nın içerisinde.

 

4-14 yaş arası tüm çocukların katılabileceği, Temel Cimnastik, Yoga, Survivor, Taş Boyama, Sulu Boya, Pastel Boyama, Ebru, Oyun Hamuru Çalışması, Zumba, Basketbol, Futbol, Mini Tenis, Akıl Oyunları, Koordinasyon, Akrilik Maske Boyama, Bahçıvanlık, Origami, Geri Dönüşüm Atölyesi, Baskı Çalışmaları, Pizza Atölyesi, Mandala, Röprodüksiyon Çalışmaları vb. gibi çok çeşitli çalışmalar bulunan Gymy Kids Club için 0.555.4916504 nolu numaradan da detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Gymy Kids instagram hesabını inceleyebilirsiniz. @gymykids

 

Çocuklar haftanın 6 günü sabah 10:00’dan akşam 16:00’ya kadar Gymy Kids Club içerisinde çeşitli aktivitelerle eğleniyorken, anne ve babalar da çocuklarını beklerken, Nikki Beach’in denizinden ve havuzundan yararlanabiliyorlar.

 

Aktivitelere günlük de katılabileceğiniz gibi, haftalık ve aylık olarak da katılabiliyorsunuz.

 

Günlük katılım fiyatı 190tl, haftalık yada aylık katıldığınızda indirim uygulanıyor.

Fiyatlara öğlen yemeği ve 2 ara öğün dahil.

 

Adres: Nikki Beach Resort &Spa, Torba Mah. Kaynar Caddesi No:15 Bodrum Muğla

 

Sevgilerimle

Burçin Kaya

 

 

 

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir