Dünya’nın bir numaralı Probiyotiği Enterogermina 

by

Herkese merhaba…

Bugün Enterogermina sponsorluğu ve Mother&Baby Dergisi öncülüğünde, Acıbadem Üniversitesi Pediatrik Enfeksiyon Uzmanı Prof. Dr. Metehan Özen ile Mükellef Karaköy’de çocuklarda probiyotik kullanımı ile ilgili kulaklara küpe olacak bir söyleşi gerçekleştirdik.

Nedir bu Enterogermina? Bilmeyenler için kısaca şöyle diyebiliriz, probiyotik mikroorganizma içeren bir Probiyotiktir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olurlar. Ağız yoluyla alınan 50 yılı aşkın süredir dünya çapında kullanılan güvenilir bir ürün. (Güvenliliği hem klinik çalışmalarla, hem de deneyimlerle kanıtlanmış.) Tadına bizzat bakanlarınız bilir, su gibi ve neredeyse tadı olmayan bir şey, yani çocuklar mırın kırın etmeden rahatça tüketebiliyorlar 😉

Enterogermina’nın diğer probiyotiklerden en büyük farkı, canlı spor formunda olan tek probiyotik ürün olmasıymış.

(Spor, bakteri (Bacillus clausii) içeren ve bakteriyi koruyan sert bir kabuktur. Mikroorganizmaların midedeki asidik ortam bariyerini aşmasını sağlar. Kabuk, sadece çevresel koşullar basillerin yaşaması ve çoğalması için uygun olduğunda atılır. Bacillus clausii bağırsağa girip, uygun bir ortam bulduğunda kabuktan kurtulur ve aktifleşir. Bu dirençli kabuğa sahip sporlardan dolayı, Enterogermina® içerisindeki 2 milyar bakteri olumsuz koşulların üstesinden gelir, canlı ve aktif olarak bağırsağa ulaşır.)

Spor formda oluşu, Enterogermina®’ya kullanım ve saklama kolaylığı sağlıyor.

Sıcak içeceklerle birlikte kullanılabiliyor, buzdolabında saklanması gerekmiyor ve seyahat ederken ürünü taşımanın da bir sakıncası yok. Kullanıma hazır tek flakon şeklinde olup, içeriği tatsız ve kokusuz bir ürün.

ETKİ MEKANİZMASI

Ağız yoluyla alınan Bacillus clausii sporları, kimyasal ve fiziksel etkilere karşı yüksek dayanıklılığından dolayı mide asit direncini geçerek, bozulmadan bağırsağa ulaşır. Burada, uygun koşullar altında yeniden üreyip, bağırsak florasının fizyolojik dengesinin yeniden sağlanmasını amaçlayan bir dizi yararlı etki gösterir. Dolayısıyla, Enterogermina® sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı oluyor. Bacillus clausii, hastalığa yol açabilecek çeşitli bakterilerin büyümesini kısıtlayan antimikrobiyal maddeleri sentezleyebilmekte. Ayrıca, antikorların (bağışıklık proteini) çoğalmasını sağlayarak bağışıklık sistemini de etkilemektedir.

KULLANIM ŞEKLİ

Enterogermina; yetişkinlerde ağız yoluyla günde 2 flakon, çocuklarda (2-10 yaş) ağız yoluyla günde 1 flakon şeklinde kullanılır.

▸ Flakonun içinde yer alan, kullanıma hazır bir sıvıdır.
▸ Tatsız, renksiz ve kokusuzdur.
▸ Flakon çalkalandıktan sonra süt, çay, portakal suyu ve şekerli suya karıştırılıp içilebilir.
▸ Özel bir saklama koşuluna gerek yoktur.

Sevgilerimle

Burçin Kaya

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir