Dimes ile Dönüşüm Doğamızda

by
İnsana ve sağlığa verdiği değeri, “soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz” ilkesiyle somutlaştıran, Türkiye’nin lider meyve suyu markalarından DİMES, çevrenin korunması için tüketicisiyle el ele veriyor.
Dünyanın önde gelen paketleme ve gıda işleme firmalarından Tetra Pak işbirliğinde sürdürülebilirlik odaklı tüketici iletişimine ağırlık veren DİMES,  ”Dönüşüm Doğamızda” konseptiyle geri dönüşüm konusunda genel bilincin artırılması ve bu alanda toplumsal davranış alışkanlıklarında pozitif değişime odaklanıyor.
Yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmalarında ve gerçekleştirdiği etkinliklerde, bu olumlu davranışların artmasını ve insanları da buna teşvik etmeyi hedefleyen DİMES ile en son Aralık ayında harika bir etkinliğe katıldık.
 Geri dönüşümün öneminden bahsettiğimiz çocuklarımıza, içtiğimiz meyve suyu kutularını atacakları ‘Geri Dönüşüm’ Kutularını gösterdik.
Daha sonra da, çocuklarımızın ‘Hayata başka bakmasından’ yola çıkarak, keyifle içtiğimiz DİMES meyve sularımızın boş kutuları ve aktivite malzemeleriyle neler yapabileceklerini gördük.
DİMES meyve suyu kutuları bazı çocuklara bir arabayı çağrıştırırken, bazılarına ise bir yılbaşı ağacını anımsattı. Ortaya harika tasarımlar çıktı.
İşte size evde çocuklarınızla yapabileceğiniz harika bir etkinlik önerisi…
Önce onlara geri dönüşümün neden bu kadar önemli olduğunu anlatın. Mesela, kullanılmış bir kağıdın, tekrar kağıt imalatında kullanılmasının hava kirliliğini %74-94, su kirliliğini %35, su kullanımını %45 azalttığını ve bir ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 8 ağacın kesilmesi önlenebileceğini anlatabilirsiniz.
Daha sonra da keyifle içtiğiniz DİMES meyve sularınızın boş kutularını değerlendirin.
Biz Lal ile harika bir yılbaşı ağacı yaptık. Bakalım sizler neler yapacaksınız.

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir