Wiky Watch Akıllı Çocuk Telefonu İle Tüm Korkularınız Sona Erecek

by

Kızım 5,5 yaşında. Onun güvenliği benim için her şeyden önemli.

Hafta sonu yanımda, hafta içi de okulda olduğundan, daha telefon için erken olduğunu ve kızımın da güvende olduğunu düşünüyordum.

Açıkçası bu zamana kadar da kafam son derece rahattı…

Ama son zamanlarda çocuklarla ilgili çıkan servis ve okul haberlerinden sonra, okulumuza güvenim son derece tam olsa da, içimi rahatlatmak için ben de kızıma Akıllı Saat aldım.

Cep telefonu ile akıllı saat arasında pek çok fark var. Cep telefonları ile çocuğunuz istediği yeri arayabiliyorken, akıllı saat ile sadece sizin belirlediğiniz numaraları arayabiliyor. Bu konuda içiniz rahat olsun, çocuğunuza bir cep telefonu almış olmuyorsunuz. Daha doğrusu o telefonu olduğunu zannediyor ama aslında tüm kontrol sizin elinizde oluyor.

Akıllı saat almadan önce iyi bir araştırma yaptım ve yaptığım bazı araştırmalardan sonra, onun için ve benim için en uygun modelin Wiky Watch2 olacağına karar verdim. Beni bu modeli almama iten en büyük özellik, istendiği zaman aramaları sessize/titreşime alabiliyor olmaktı. Çünkü okula giderken kolunda yada çantasında olan telefon özellikli bir saatin, olur olmaz her yerde çalması doğru olmazdı.

İlk olarak saatinize bir hat aldık (bunu herhangi bir operatörden yapabilirsiniz, Biz Turkcell’i tercih ettik.) Daha sonra benim cep telefonuma Setracker Denilen bir uygulama indirdik. Bu uygulama sayesinde, aldığımız akıllı saatin tüm ayarlarını oradan yapabiliyor ve tüm kontrolleri de yine oradan sağlayabiliyorum.

Uygulamayı indirdikten sonra, Akıllı Saatimize kızımın arayabileceği tüm numaraları kaydettim. (15 kişi kaydedebiliyorsunuz. ) Bu aynı zamanda onu da arayabileceklerin listesi, unutmayın çocuğunuz sadece bu numaraları arayabilir ve aynı zamanda sadece bu numaralardan çağrı alabilir.

Dokunmatik ekran sayesinde saatin kullanımı çok kolay. Telefonuma yüklediğim uygulama sayesinde, saatin ne kadar şarjı kaldığını da görebiliyorum. Uygulamadan çocuğumun konumunu takip edebiliyorum.

Saatimizin sesli ve yazılı mesajlaşma özelliği de mevcut. 15 saniyelik sesli mesajlarla çocuğunuzla haberleşebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden çocuğunuzun Wiky Watch2 saatine, 15 karaktere kadar yazılı mesaj gönderebiliyor ya da 15 saniyelik ses kaydı iletebiliyorsunuz.

Eğer kızım yanımda yokken saatini kolundan çıkartır ve 3 dakika içinde geri takmazsa, cep telefonuma yüklediğim uygulama sayesinde, bana bildirim geliyor. Ve bu acil durum listesine benim dışımda 2 kişi daha ekleyebiliyorum, yani bana ulaşılamama durumunda sırayla bu iki kişiyi arıyor.

Saati kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela saatinizi direk prizde değil de usb girişi ile tv ya da bilgisayar aracılığıyla şarj edebiliyorsunuz. Direkt şarj aletini telefon şarj eder gibi prize sokup şarj ettiğinizde bozuluyor, buna lütfen dikkat edin. Ayrıca su geçirmez özelliği yok, yani saat çocuğunuzun kolundayken sudan uzak tutmasında fayda var.

Gelelim Wiky Saatin 3 modeli arasında ne farklar olduğuna:

 

Wiky 1 modeli tuşlu ve 10 numara kayıt ediliyor. Fiyatı 499 TL
Wiky 2 modeli dokunmatik ekran ve 15 numara kayıt ediliyor. Uygulama ile sessize alma imkanınız var.  Fiyatı 599 TL
Wiky 3 modeli kamerası var, fotoğraf gönderebiliyor. Turkcell bayilerinde satılıyor. Fiyatı 649 TL

 

Umarım çocuğunuz hiç bir zaman zorda kalmaz ve hayatı boyunca güvende olur.

 

Sevgilerimle

Burçin Kaya

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.