United Colors of Benetton 22 – 23 Nisan Etkinlikleri büyük bir coşkuyla geçti.

by

United Colors of Benetton, City’s Nişantaşı mağazasında, 22 Nisan Cumartesi günü, “Benetton ile Dünya Çocukları Atölyesi” gerçekleştirdi. 6 – yaş ve üzeri katılımcılara; Afrika, Hindistan ve Peru’da yaşayan çocukların yaşamını anlatıp atölye, çocuk kitabı yazarı ve illüstratörü Özlem Şekercioğlu Lesport’un anlatımıyla etkinliklere başladı. Çocuklar daha sonra, kendilerine anlatılan rengârenk hayatları akrilik boyalarla resmettiler.

23 Nisan Pazar günü ise bomontiada işbirliğiyle gerçekleştirdiği rengârenk etkinliklerle, çocukların bayram sevincine ortak oldu. Gün boyunca ücretsiz yapılan “Keşfet, Hisset, Dans Et Çocuk” temalı etkinlikte, çocuklarımız yaratıcı, üretici ve eğlenceli aktivitelerle bir araya gelerek eğlendiler.

Günün ilk etkinliği Renklerle Yansıma Atölyesi,  Alt Sanat Mekânı’nda gerçekleştirildi. Atölyede sürrealist sanatçılar ve eserleriyle tanıştırılan çocuklardan, pastel boyalarla kendi portrelerini çizmeleri istendi. Çocuklar, daha sonra dinledikleri bir La Fontaine hikâyesinden sevdikleri hayvanı, pastel boya ile resmettiler. Atölyede; sünger baskı, parmak boyası, keçeli kalem gibi malzemelerle belirlenen konseptlerde çalışmalar da yapıldı.

Çocuklar, Duvar Senin, Mekân Senin Atölyesi’nde ise ip, kumaş, bant ve tahtalar kullanarak çevremizde olup biteni anlamaya, düşünmeye, aktif cevap veren bir birey olmaya ve saygılı müdahale etmeye dair konuşulup kalıcı eserler ürettiler.

İstanbul Lindy Hoppers eğitmenlerinin liderliğinde bomontiada avlusunda dans ve müzikle dolu bir saat geçirdiler.

Program, Swing Mama konseriyle sona erdi. Biz de Lalişko ile birlikte dans ederek keyifli bir Bayram ve anne-kız harika bir pazar günü geçirdik.

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir