Nesquik Tam Tahıllı Kahvaltılık Gevrek

by

Herkese merhaba,

Bugün katıldığımız Nestlé etkinliğinde, önce 150 yıllık bir geçmişi olan Nestlé Markasını tanıdık, daha sonra da Nestlé’nin üretmiş olduğu ‘Nesquik Tam Tahıllı Kahvaltılık Gevrek’ hakkında Nestlé Beslenme uzmanlarından önemli bilgiler edindik.

Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı ve Nestlé Asya, Orta Doğu ve Afrika Beslenme ve Dış İlişkiler Bölge Müdürü Diyetisyen Ece Durukan’dan öncelikle tam tahılın ne olduğunu ve nerelerde bulunduğunu öğrendik.

Tam tahıllar,  Kepek (lif açısından zengin dış kabuk), Öz (besin değeri açısından zengin iç çekirdek) ve Besi dokusu (endosperm) yani nişastalı orta kısım olmak üzere, besleyici üç kısımdan oluşan tahıllar olarak tanımlanıyor. ‘Tam tahıllar’ denilebilmesi için de üçünün bir arada bulunması gerekiyormuş.

Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı ve Diyetisyen Ece Durukan, ”Sabah özellikle çocuklar için günün en yoğun zamanıdır. Erken kalkmak, okula gitmek, derslerle uğraşmak ya da sadece oyun oynamak… Çocukların bu aktiviteleri yapabilmeleri için yeterli ve dengeli bir beslenme alışkanlığına sahip olmaları önemlidir. Tıpkı sebzeler ve meyveler gibi öğünlerde tam tahıl tüketimi, çocukların ve yetişkinlerin yeterli ve dengeli bir beslenmeye sahip olmalarını destekler. Nestlé Nesquik Kahvaltılık Gevrek, kahvaltıda tam tahıl tüketimi ve güne keyifli bir başlangıç için iyi bir alternatiftir.” diyerek kahvaltının önemini vurguladılar.

Sabahları süt ile hazırlanmış bir kase tam tahıllı Nesquik Kahvaltılık Gevrek ile çocuklar günlük beslenme referans Demir değerinin yaklaşık %23’ünü, Kalsiyum değerinin yaklaşık %37’sini ve lif referans alım düzeyinin %9’unu keyifle alır ve sütlerini içerek güne başlarlar. Düzenli olarak tam tahıl gevreği tüketen kişiler, kahvaltıyı daha az atlama eğiliminde oluyor ve daha az yağ, sodyum ve kolestrol tüketiyor. Buna karşılık daha fazla lif, tam tahıl, vitamin ve mineral alıyor. Fiziksel olarak daha aktif ve sağlıklı yaşam biçimine sahip bu kişiler, daha fazla meyve ve süt içeren dengeli beslenme alışkanlıklarına sahip oluyor. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler’in bir numaralı içeriği tam tahıl. Besleyici ve lezzetli kahvaltı sunmak isteyen anneler Nesquik’i çocuklarına güvenle yedirebilir” diye konuşmasını bitiren Diyetisyen Ece Durukan, paketlerin üzerinde bulunan yeşil tik işaretine de dikkat etmemiz gerektiğini vurguladı.

Biz de anneler olarak, tam tahıllı yapısı, içerdiği 6 vitamin, demir ve kalsiyum ile çocuklarımızın çok sevdiği çikolata lezzetini bir arada sunan ve aynı zamanda günün en önemli öğünü kahvaltıya gönülsüz olan çocuklarımızın, mutlu bir şekilde güne başlamalarını ve okul öncesinde besleyici bir kahvaltı etmelerini sağlayan Nestle’ye, Nesquik Tam Tahıllı Kahvaltılık Gevrekleri ürettiği için çok teşekkür ediyoruz.

 

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir