Çocuklarda EQ ve IQ gelişimi için oyun şart, bunu da en güzel MentalUp ile yapıyoruz

by
 
İnsan anne olunca, her geçen zaman boşa geçiyormuş gibi hissediyor.
 
Çocuğum için faydalı ne yapsam da onu geliştirsem, donanımlı bir insan olsa, sürekli yeni bir şeyler öğrense ve zamanı kaliteli şeyler yaparak değerlendirsek derdine düşüyorum sürekli.
 
Eskiden, yani Lal daha küçükken oyuncaklarıyla oynaması, evcilik oynaması yada açık havada, parklarda oynaması yetiyordu. Ama artık hem oyun oynasın, hem de oyun dışında kalan zamanını da bir takım özelliklerini geliştirerek geçirsin istiyorum.
 
Dikkat süresi gelişsin, konsantrasyonu güçlensin, sabır süresi uzasın, beyin egzersizleri yapsın istiyorum.
 
Eğitim-öğretim hayatı boyunca ona en gerekli olan şeyler, hafıza, dikkat, odaklanma, analitik düşünme, görsel zeka, yaratıcı düşünce ve sabır nasıl geliştirilir, okul yaşamına çocuğumu nasıl hazırlarım onun peşindeyim artık.
 
Kutu oyunlarına başladık bu sene. İnanılmaz keyif alıyor onlardan. Oyun oynamak çocuklarımızın hem duygusal zekasını hem de mantıksal zekasını geliştiriyor. Yani EQ ve IQ gelişimi için oyun şart! Tıpkı beslenme ve sevgi ihtiyacı gibi, çocuklarımızın bu yönünü de beslemeliyiz.
 
Kutu oyunları dışında, okulda bilgisayar dersi de başlayan kızım için, bilgisayarda oynayabileceği oyunları da araştırırken, MentalUP’a rastaldım.
 
Tübitak Destekli olması, Yıldız Teknik Üniversitesinden Onaylı olması benim için cezbedici oldu çünkü bu devirde güvenilir ve sağlam bir kaynak bulmaz çok zor.
 
İçerisinde 60’dan fazla beyin egzersizi var ve en güzeli çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun, ona uygun bir günlük egzersiz programı mevcut. Size başlarken çocuğunuzun doğum tarihini, onun gelişmesini istediğiniz alanlarını ve okuma yazma bilip bilmediğini soruyor, çocuğunuzun yaşına uygun günlük egzersizlerini size özel ve performans takibi de yaparak veriyor.
 
Yani siz, çocuğunuz Mentalup’da egzersiz yaptıkça, sunduğu zengin raporlama özelliği sayesinde, performansını takip edebiliyorsunuz. 
 
En güzel yanı da sadece bilgisayara bağlı değil, hem telefonda, hem tabletten hem de bilgisayarınızdan kolayca erişebiliyor olmanız.
 
MentalUP, çocuğunuzun zihinsel potansiyelini etkin kullanmayı sağlayan, hafıza, dikkat, görsel zeka ve mantık oyunları içeriyor.
 
Üstelik 7 günlük ücretsiz deneme paketi var. Programı önce deniyorsunuz ve eğer memnun kalırsanız aylık, yıllık yada süresiz paketlerden birini satın alabiliyorsunuz. Ben önce denedim, Lal çok sevince büyük paketi satın aldım. Alırken de bir rica da bulundum. Benim gibi çocuğu faydalı şeylerle vakit geçirsin isteyen takipçilerime özel bir kod tanımladılar. Satın alma aşamasında 3101 kodunu girerseniz benim adıma bir indirim kazanacaksınız.
Fiyatlar Normalde Şu Şekilde:
6 aylık fiyat: 66,00TL
12 Aylık fiyat: 96,00TL
Süresiz fiyat: 149,00TL
 İlk aşamada yapmanız gerekenler şunlar: Satın almaya karar verirseniz, bu işlemi bilgisayardan yapın çünkü sizinle paylaştığım kod size bu fiyatlardan indirim sağlıyor ve bu kod sadece bilgisayardan satın alma yaparken kullanılabiliyor. Alışverişinizi tamamlayınca, kullanıcı adı ve şifrenizle artık ister telefonda, ister tablette isterseniz de bilgisayarda kullanmaya devam edebilirsiniz. Satın alma aşamasında göreceksiniz ki zaten fiyatları oldukça makul. Üzerine bir de bu indirim kodunu (3101) girince çok daha uygun hale geliyor. Yani gerekirse çocuğunuza bir kıyafet yada bir oyuncak eksik alın, ama bu programı edinin , gerçekten çok başarılı bir program.
 
Kafanıza takılan her türlü soru için www.mentalup.net/zeka-oyunlari sayfasını ziyaret ederek, daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.
 
Sevgilerimle
Burçin Kaya

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.