Gezdim Gördüm ‘LAS VEGAS’

by

“Eğlencenin Başkenti” Mojave Çölü üzerinde bulunan şehir, Nevada eyaletinin en büyük şehri olma özelliğini de taşıyor.

Kumarhaneleri ile ünlü olan şehir, dünyanın eğlence başkentlerinden önemli birisi.

İlk kuruluşu küçük bir kasaba olan Las Vegas, 1905’de kurulmasından sonra 1931’de çıkartılan kumarın yasallaşması kanunu ile inanılmaz bir büyüme göstermiş. Bir demiryolu geçiş noktasında olan şehir özellikle kanunsuzlar tarafından tercih edilirmiş. Halen ülkedeki kumarın yasal olduğu tek şehir olan Vegas, aynı zamanda teknoloji fuarı ile de ünlü.

Sonsuz eğlence ve kumarın vaat edildiği şehir daha sonra ailelere de hitap etmek amacıyla kendi içinde birkaç düzenleme de yapmış.

Evlenmek isteyen çiftlerin de çok tercih ettiği şehirde evlenme prosedürleride çok kolaylaştırılmış.Macera severler, değişik bir balayı yaşamak isteyenler hatta evlenmek isteyenler tarafındanda çok ziyaret edilen Las Vegas çok renkli manzaralarada tanık olmanızı sağlayacak.

Özellikle büyük otel ve kumarhaneleri dünyanın ünlü yapılarından esinlenerek inşa edilmiş olan şehirde isterseniz bir Mısır piramidinde, isterseniz de Eyfel Kulesi’ne manzaralı bir odada konaklayabilirsiniz. Otellerin arasında hizmet veren küçük trenler ile başka otelleri ve kumarhaneleri de ziyaret etme imkanınız var. Oteller arasında gerek yer altı tünelleri gerekse üzeri kapalı alanlar yapılmış ki böylece sıcaktan etkilenmeden gezebiliyorsunuz.

Yılın 350 günü güneşli olan çöl havası gerçekten çok sıcak. Yaz zamanı 47 derecelere kadar çıkabilen sıcaklık, kış döneminde ise 22 derecelerde geziyor. Haliyle çok soğuk olmadığından gittiğiniz döneme göre giyinmenizde fayda var.

24 saat hareketli olan şehirde günün her vakti yemek yiyebileceğiniz yerler bulmak ta mümkün. Şovları ile de ünlü olan Vegas’da her sene yenilenen ve geliştirilen şovlarıda izleyebilirsiniz.

Sosyal aktivite yönünden de çok gelişmiş olan Las Vegas’ta kumarhanelerde şansınızı deneyebilir, özellikle geceleri yapılan ücretli ve ücretsiz şovları izleyebilir, çevrede bulunan doğal park ve baraj göllerini gezebilir, sevgilinizle romantik bir ortamda çeşitli yemekler yiyebilir veya evlenebilirsiniz.

Dağcılıkla ilgileniyorsanız eğer Grand Kanyon tam size göre. Hem doğa yürüyüşü hem de tırmanma yapabileceğiniz büyük vadi manzarası ile sizi mest edecek.

İzlenmesi gereken şovların başında Cirque Du Soleil’in muhteşem gösterisi var. İki farklı gösteri konsepti sunulmakta. Bunların dışında ünlü sihirbazların her gün düzenlenen ilginç şovlarını da izleyebilirsiniz. Özellikle Chris Angel ve Copperfield gösterileri çok şaşırtıcı olaylara sahne oluyor.

Ayrıca ücretsiz şovlardan Bellagio Otel’inin su fıskiyeleri ile yaptığı görsel şov izlemeye değer gösterilerden. Ceasers Palace’da Yunan tanrılarının heykellerinin şovunun yanı sıra Treasure İsland Otelinin de korsan şovunu kesinlikle görmelisiniz. Farklı dönemlerde meşhur Broadway şovları da sergilenen şehirde klasiklerin yanı sıra yeni şovlar da gösteriliyor.

Ayrıca yıl içinde yapılan çok sayıda festival de bulunmakta. Turistik bir şehir olması nedeniyle çok sayıda alışveriş merkezi de bulunan şehirde, çok farklı alternatifte yerel eşyaların bulunabileceği irili ufaklı dükkanların yanında her otelin içerisinde bulundurduğu avm leri de gezebilirsiniz.

Ayrıca dünyaca ünlü markaların da şubeleri bulunan Strip’ten yerel sanatçıların yaptığı küçük el işleri ile farklı boyutlarda resim ve tablo alınabilir.

Şehrin hemen çıkışında bulunan Premium adlı outlet alışveriş merkezini kesinlikle gezmelisiniz. İnanılmaz rakamlara akla hayale gelmeyecek şeyler satılıyor.

Çok fazla sayıda rehinci dükkanı da bulunan Vegas’ta özellikle Gold And Silver’i kesinlikle görmelisiniz.

Planet Hollywood’un da bir şubesi bulunan şehirde farklı alternatifte alışveriş yapabilmek mümkün.

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir