Gençlik aşısı, Somon DNA nedir?

by

Gençlik aşısı, Somon DNA nedir?

Uzman Estetisyen Filiz Çekin, cilt gençleştirme uygulamalarından biri olan Somon DNA ve Dermapen uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Çekin, ‘Somon DNA ve Dermapen nedir, kimlere uygulanabilir, kimlere uygulanamaz?’ sorularının cevaplarını sıraladı.

Son yıllarda çokça rağbet gören Somon DNA ve Dermapen sırrı nedir? Uzman Estetisyen Filiz Çekin açıkladı merak edilenleri anlattı.

DERMAPEN NEDİR?

Dermapen yöntemi 2012 yılında ABD de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir.

Dermapen tedavi sistemi cilt gençleştirme dışında akne ve su çiçeği izlerinin çatlakların ve cerrahi sonrasının belirginliğini azaltmaktadır.

Dermapen cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden soymadan tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir.

Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modernleşmiş halidir.

DERMAPEN NERELERDE KULLANILIR?

Genişlemiş gözeneklerin, ince ve kırışıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak. cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde için tercih edilen yöntemdir.

Özellikle el, boyun,yüz bölgelerinde uygulanıyor ve tüm deri cilt tipleri için uygundur. ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun ve kol içleri gibi bölgelerde de rahatlıkla uygulanabiliyor.

SOMON DNA NEDİR?

Saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden DNA molekülleri sayesinde ciltte hücre yenilemesi sağlar aynı zamanda hızlı bir gençleşme ve canlandırma sağlar. Bir çeşit vitamin takviyesidir.

Somon Dna sının etkileri geniş gözenekler, cilt lekeleri, stres, hava kirliliği, sigara alkol, güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkileri ciltteki kolajen ve elastin sentezini hızlandırır.

Her cilt tipine ve her mevsim uygulanan yöntemdir .

SOMON DNA KİMLERE UYGULANMAMALIDIR?

Uzman Estetisyen Filiz Çekin ”Somon DNA gençlik aşısı alerjik reaksiyonlara yol açmaz ve bundan dolayı geniş bir alanda kullanılabilir. Fakat yine de tedbir amaçlı bazı kişilerde uygulanmaması gerekir” diyor.

-Hamilelerde,

-Kontrol altına alınamayan diyabet hastalığında,

-Felç geçirme riski yüksek olanlarda,

-Yüksek Kan pıhtılaşma sorunu olanlarda,

-Çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmamalıdır.

-Kanser durumunda doktorunuza başvurarak uygulanabilir

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir