Çocuğunuza balık yağı veriyormusunuz?

by
Çocuğunuza balık yağı veriyormusunuz?
Ben Lal’e yaklaşık 3 senedir balık yağı veriyorum ve çocukların gelişimine yardımcı olan önemli bir takviye olduğunu düşünüyorum. Kızımın haftada en az 2 kere balık yemesini sağlasam da, bunun yeterli bir oran olduğunu düşünmüyorum. Çünkü balık tüketimi yada balık yağı takviyesi, çocuklarda beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. Bu sebeple bu tip doğru takviyeleri Çocuk gelişiminde, özellikle de 6 yaşa kadar olan dilimde, çocuğum için bir yatırım olarak görüyorum.
Fakat şu varki piyasada balık yağı adı altında satılan korkunç ürünler de var. Balık yağı seçerken benim dikkat ettiğim konulardan bahsetmek istiyorum sizlere.
İlk dikkat ettiğim şey Norveç üretimi olup olmadığı, çünkü adamlar bu konuda gerçekten bir numaralar, ikinci dikkat ettiğim şey içerisinde katkı maddesi olup olmadığı. Mesela ben şeker takviyesi olmayan ve Lal’e verdiğim zaman onu rahatsız etmeyecek, balık tadı ve kokusu olmayan ve dolayısıyla reflü ve gaz şikayetlerine sebep olmayacak ürünleri tercih ediyorum. Ve tabiki içeriğindeki asit çok önemli (Epa/Dha/Ala vs.)
Bu anlamda geçen haftalarda tanıtımına gittiğim bir üründen gönül rahatlığıyla bahsetmek istiyorum sizlere. Ürünün adı Easy Fish Oil, belki bazılarınız eczanelerde denk gelmiş olabilirsiniz, çünkü sadece eczanelerde satışı olan bir ürün.
Easy Fish Oil benim çocuğum için aradığım ve dikkat ettiğim tüm özelliklere sahip ve bunun dışında da artı özellikleri olan bir ürün. Mesela Easy Fish Oil‘i diğer balık yağlarından ayıran en büyük fark, tek kullanımlık jel tabletler halinde ambalajlanmış ve buda ürünü havayla temasını kesiyor. Tazeliğini ilk günkü gibi koruyor. Standart balık yağlarına göre de %44 daha fazla emiliyor.
Diğer balık yağlarından bir farkı da çiğnenen jel bir tablet olduğu için, susuz kullanım kolaylığı ve taşıma kolaylığı var… Örneğin bir tatile giderken, kocaman cam şişeleri yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz, döküldü mü aktımı derdi yaşamıyorsunuz.
Ben Lal’e vermeden önce 1 hafta kendim kullandım ve ürünü önce bir denedim, dediğim gibi diğer balık yağlarında yaşandığı gibi, asla bir reflü yada gaz şikayeti ile karşılaşmadım. Benden geçer not aldığı için de hemen doktoruna danışıp Lal için de kullanmaya başladım.
Easy Fish Oil‘i Sizlere de gönül rahatlığıyla önerebilirim.
Sevgilerimle
Burçin Kaya

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir