Cilt Temizliği Rutinim ve Kullandığım Ürünler

by

Cilt temizliği ve cilt bakımı benim olmazsa olmazım. Her sabah ve her akşam sadece 2-3 dakikamı ayırarak kullandığım ürünlerim ve bunların cildime daha iyi etki etmesini sağlayan küçük yardımcım FOREO LUNA 2 sayesinde, cildimde normal bir temizliğin ve bakımın ötesinde, gözle görülür bir ışıldama, parlaklık, sağlıklı ve genç bir görünüm oluşuyor. Son zamanlarda herkese ”FOREO‘dan önce ben cildimi temizlemiyormuşum ki” diyorum. 🙂


Sabah kalkınca yüzümüzü sadece suyla yıkarız ya, o bana hiç bir zaman tek başına yetmez. Yüzümü suyla yıkadıktan sonra Shiseido Waso Quick Gentle Cleanser ile yıkarım. İçeriğinde bal ve arı sütü var. Biliyorsunuz bal antibakteriyel özelliği ve arındırma özelliği ile bilinen en eski tedavi içeriğidir. Bu yüzden bu ürünü tercih ediyorum. Alkol, sabun, yağ, paraben de içermiyor. Ürünü, yüzümü suyla yıkayıp ıslattıktan sonra FOREO LUNA 2’’nin üzerine sıkıp, cildimi onunla güzelce temizliyorum.

Normal bir yıkama esnasında gözeneklerimiz yeterince açılmıyor, biz cildimiz temizlendi zannederken, gözeneklerimiz makyaj kalıntıları, kir ve yağ ile tıkanıyor. LUNA 2 ile desteklenen yıkamalarda ölü cilt hücreleri nazikçe dökülürken, bir yandan da cildimizdeki makyaj kalıntıları, yağ ve kir elle yıkamaya kıyasla büyük oranda gitmiş oluyor. Bunu ilk kullanımda hissetmeye başlıyorsunuz zaten.

FOREO LUNA 2‘den bahsedecek olursam, LUNA 2‘yi tanımayan arkadaşlarım, bunun sadece bir yıkama cihazı olduğunu zannediyorlar. Oysa FOREO LUNA 2‘nin arka yüzünde titreşimleri ile cildinize masaj yapan ve bu masaj sayesinde de kullandığınız favori cilt kreminizin emilimini arttıran bir anti-aging bölümü var.

Kreminizi yüzünüze sürdükten sonra, FOREO LUNA 2‘nin arka tarafıyla 1 dakikalık anti-aging masaj uyguladığınızda cildinizdeki yaşlanma etkilerinde yani kırışıklıklarınızda azalma oluyor, özellikle göz çevresindeki ince kırışıklıklardaki etkisi benden tam puan aldı.

Sadece bu da değil, lekeler üzerinde de çok büyük etkisi var. Yaşımız ilerledikçe cildimizde oluşan lekelenmelere tek başına kullanılan kremler maalesef ki bir fayda sağlamıyor. Benim son 7-8 aydır kullandığım FOREO LUNA 2 lekelerim üzerinde oldukça gözle görülür bir fark yarattı. Cilt temizliğinde zaten tartışılmaz bir buluş olduğunu düşünüyorum, ama kullandığı T-Sonic titreşim teknolojisi sayesinde yüzümüzdeki lekeleri de en aza indiriyor, ben buna bire bir şahit oldum.

Yüzümü Shiseido Waso Quick Gentle Cleanser ve FOREO LUNA 2 ile güzelce temizledikten sonra, üzerine yine Shiseido’nun Ultimune Serumunu sürüyorum. Ultimune Serumun içeriğinde Reishi Mantarı ve İris Kökü var. Reishi Mantarı, yaşlanmayı gözle görülür bir şekilde azaltmasıyla bilinen zengin bir antioksidan, iris kökü ise, cilde canlılık ve nem veren bir bitki. Bu güçlü içerikli bileşimin sadece 1 haftada cildi %28 daha güçlü hale getirdiği kanıtlanmış.

Shiseido Ultimune Serumu sürdükten sonra, üzerine kremimi sürüp FOREO LUNA 2‘nin arka tarafı ile 1-2 dakika masaj yapıyorum, bu da günlük cilt bakımı rutinimin vazgeçilmez bir alışkanlığı oldu. Cildim bu sayede eskisine göre daha pürüzsüz, daha sıkı, daha nemli ve esnek bir görünüme kavuştu.


FOREO LUNA 2‘nin 4 farklı cilt tipi için üretilmiş ayrı ayrı cihazları var. Burada önemli bir noktaya değinmek istiyorum, bir çok insan cilt tiplerine göre ayrı ayrı üretilen bu cihazları renk seçeneği zannediyor 🙂 Aslında işin gerçeği onlar renk alternatifi değil, Mavi olan karma ciltler için, Pembe olan normal ciltler için, Lila olan hassas ciltler için, Su yeşili olan ise yağlı ciltler için üretilmiş cihazlardır. Alırken buna dikkat edin arkadaşlar.


Bir gün sohbet esnasında bir arkadaşım FOREO LUNA 2’nin fiyatını sordu ve sonrasında da ”o küçücük plastik şeye o kadar para verilir mi?” diye bir tepki de bulundu. Cihazı kullanmayan ve etkilerini bilmeyenler için bu tepki aslında normal olabilir, ama bana göre fiyatını son derece hak ediyor. Ayrıca cihaz plastikten değil medikal silikondan üretilmiş ve bu da bakteri tutmasını engelliyor. Piyasadaki birçok fırça kıllı temizleyicinin aksine FOREO LUNA 2’nin su geçirmeyen ve bakteri tutmayan yapısı hijyen açısından oldukça önde.

”Standart yüz temizleme fırçaları da suyun altında yıkanabiliyor” diye düşünebilirsiniz ama onlarda silikon bir yüzey olmadığı için cilde karşı FOREO kadar nazik ve yumuşak bir dokunma sağlamıyor, üstelik fırça kıllar cildi temizlerken farkında olmadan tahriş ediyor. Ürünü alan ve bir kaç ay kullanan bir çok arkadaşım bana hep teşekkür ettiler. Zaten fiyatıyla ilgili şöyle kolay bir matematik hesabı yaparsak, evde FOREO olmayınca 15 günde bir cilt bakımına gidiyordum, cilt bakımlarına verilen ücretleri düşünürsek, ben FOREO LUNA 2’nin parasını 2 ayda çıkartmış üzerine kara bile geçmiş durumdayım…

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Sevgilerimle

Burçin Kaya

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.