Anadolu Hayat Emeklilik’ten Çocuklarımız için Yatırım Sigortası

by

Sevgili anne babalar,

Dün @byburcinkaya instagram hesabımdan da paylaştığım gibi, bazılarınız görmüşsünüzdür, ‘Anadolu Hayat Emeklilik’ Lansmanındaydım ve orada o kadar bilmediğim şeyler öğrendim ve üzüldüm ki, kimse benim gibi zaman kaybı yaşamasın, herkes bu bilgilerden faydalansın diye, sizlere de öğrendiklerimi aktarmak istiyorum.

Çünkü biliyorum ki hepimizin en büyük önceliği çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve onların geleceğini sağlamak…

Çocuklarımızın gelişimi ve başarısı için elimizden gelen her şeyi yaparız. Onlar için büyük hayaller kurar, bunların gerçekleşmesini isteriz.

Bu hayallerin başında da iyi bir eğitim gelir.

Çocuğunuzun potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmesi, başarılı bir kariyere sahip olması ve geleceğe sağlam adımlarla yürümesi, ancak iyi bir eğitim ile gerçekleşebilir. Eğitim masraflarının da her geçen gün arttığı düşünüldüğünde, çocuğunuzun eğitim giderleri için şimdiden tasarruf etmenizi sağlayacak bir yatırım aracına ihtiyacınız var. Onlar için yapacağımz yatırım sayesinde, gelecek ne getirirse getirsin, çocuklarınız hayallerinin peşinden gidecek.

Tüm bunlar için ilk adımı hemen atmak isterseniz Çocuğum için Yatırım Sigortası ile tanışmalısınız…

Çocuğum için Yatırım Sigortası, düzenli yatırımlarınıza büyüme potansiyeli sunarken, aynı zamanda çocuğunuzun gelecekteki finansal güvencesi olur. Çocuğum için Yatırım Sigortası ile elde edeceğiniz toplu parayı ister çocuğunuzun eğitim masraflannı karşılamak, ister mezuniyetinde ona bir araba almak, isterseniz de hayata atılırken ona destek olmak için kullanırsınız.

Çocuğunuzun eğitimi için ne kadar toplu paraya ihtiyacınız olacak?

Aşağıdaki tabloda ilköğretim, lise, çeşitli branşlara göre üniversite ve yüksek lisans eğitimlerinin ortalama özel okul ücretlerini görebilirsiniz. Bu ücretlere kitap, kıyafet, konaklama, ulaşım ve diğer masrafların da dahil olmadığı düşünüldüğünde, çocuğunuz için ilk günden finansal planlama yapmaya başlamalısınız.

* Öğrenim ücretleri, belirtilen eğitimi tamamlamak için gereken ortalama toplam tahmini tutarlar olup, seçilen okul, branş ve eğitim süresine göre değişecektir.

Çocuğum İçin Yatırım Sigortası size ne sağlayacak?

Her ay bütçenizden ayıracağınız tutarı Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na yatırarak kazanmaya başlarsınız.
Örneğin; yeni doğan çocuğunuz için her ay ödeyeceğiniz 300 TL prim ile, her yıl %10 oranında prim artışı yaptığınızda ve getiri oranının yıllık %8 olması durumunda, 10 yılda 77 bin TL toplu para elde edebilirsiniz. 15 yıl boyunca prim ödemeniz halinde ise paranız 182 bin TL’ye kadar yükselebilir.*

Ne kadar süreyle ödemeniz gerekebilir?

0-15 yaş arasındaki çocuklarınız için ihtiyacınıza uygun sigorta süresini seçebilirsiniz.

– Minimum sigorta süresi: 10 yıl
– Maksimum sigorta süresi: 25 yıl
Çocuğun yaşı ile sigorta süresi toplamı en fazla 25 olabilir.

* Belirtilen tahmini kâr paylı kapital, taahhüt değildir, ekonomik koşullara göre değişebilecektir. Primlerin vadesinde ve eksiksiz ödeneceği varsayımıyla hazırlanmıştır. Primlerin vadesinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda değerler değişecektir.

 

Paranız nerede yatırıma yönlendirilecek?

Çocuğum için Yatırım Sigortası’na ödediğiniz primlerden masraf payları düşüldükten sonra kalan tutarlar sizin adınıza güvenli yatırım araçlarında değerlendirilir ve yatırımlarınıza günlük kâr payı alırsınız.

Süre sonu seçenekleriniz neler?

Sigorta sürenizin sonunda aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:
– Toplu paranızı alarak sigortanızı sonlandırabilirsiniz.
– Eğitim ve diğer ihtiyaçlan karşılamak amacıyla, toplu paranızla Şirketimizden Gelir Sigortası yaptırarak düzenli gelir alabilirsiniz.

Çocuğunuz için ne kadar prim ödemeniz gerekiyor?

Çocuğunuz için hedeflediğiniz belirli bir toplu tutara ulaşmak için, belirli bir süre boyunca ödemeniz gereken aylık prim tutarlannı yandaki tabloda görebilirsiniz. Ne kadar erken başlarsanız, aynı hedef tutara ulaşmak için ödemeniz gereken aylık prim tutarı da o kadar düşer.

Tabloda yer alan değerler 100.000 TL tahmini süre sonu kâr paylı kapital miktarı için her yıl %8 oranında getiri elde edileceği varsayımına göre hazırlanmış olup, taahhüt değildir. Ekonomik koşullara göre değişebilecektir. Tabloda gösterilen aylık prim tutarları ilk yıla ait olup, ödenen prim tutarlarının her yıl %10 oranında artırılacağı, primlerin vadesinde ve eksiksiz ödeneceği varsayılmıştır. Primlerin vadesinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda değerler değişecektir.

Gelir vergisi avantajı var mı?

Kendiniz, eşiniz ve/veya küçük çocuklarınız için yaptığınız hayat sigortası prim ödemelerinde içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ila %35 arasında değişen vergi indirim avantajından faydalanabilirsiniz. Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na ödediğiniz prim tutarını, ücretli çalışansanız ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını, beyana tabi gelir vergisi mükellefiyseniz, beyan edilen yıllık gelirin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla, gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.

3.000 TL aylık brüt ücret alan bir çalışan, ödediği 300 TL’lik prim tutarının tamamını gelir vergisi matrahından indirebilir. Çünkü ödediği prim tutarı (300 TL), aylık brüt ücretinin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamaktadır.

Diğer avantajlar neler?

Ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti:
Aylık en az 200 TL / 150 $ / 150 € ve üzerinde prim ödüyorsanız, acil durumlarda, S.O.S. International Ambulans Servisi A.Ş.’nin sunduğu kara ambulansı ve sağlık danışmanlığı hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Acil kapsamına girmeyen durumlarda kendiniz; acil olan ya da olmayan tüm durumlarda birinci derece yakınlarınız için ambulans hizmetinden %20 indirimli yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirim:
Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmanız durumunda, anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşlarına başvurabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler

Minimum aylık prim tutarı: 150 TL / 50 $ / 50 €
Sigortalanacak çocuğun minimum yaşı: 0
Sigortalanacak çocuğun maksimum yaşı: 15Prim ödeme sıklığı ve yöntemi: Prim ödemelerinizi yıllık, 6 aylık, 3 aylık veya aylık olarak kredi kartı veya otomatik ödeme talimatı ile gerçekleştirebilirsiniz. ABD doları ve avro ödemeleriniz, ödeme tarihindeki TCMB döviz alış kuru üzerinden TL olarak tahsil edilir.

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir