Algida ile Türkiye’nin ilk ve tek Youtube yarışması

by

Çocuk dondurması kategorisinin lideri Max, Youtube ile iş birliği yaparak, Türkiye’nin ilk ve tek Youtube yarışmasını gerçekleştirdi. 8-17 yaş grubundan çocukların, konu sınırlandırması olmadan çektikleri videoları Max’la paylaşarak katılabildiği Max Youtube Star’a toplamda 154bin katılım sağlandı.

8-17 yaş grubundan 18 yarışmacı ise, ünlü Youtuber’lar Ruhi Çenet, Buğra Kazancı (Minecraft Evi) ve Furkan Yaman’ın koçluğunda yarı final ve finalde yarıştılar.

Katılımcılardan finale kalmaya hak kazanan 18 ismin videoları, dört hafta boyunca Aslan Max Tv Youtube kanalında yayınlandı.

Kanalda, emojilerden atasözü bulmaktan komik görüntülere bakarken gülmeme yarışmasına, kelimeyle ilginç bir hikayeyi canlandırmaktan gözleri bağlı şekilde ellerindeki nesneleri tahmin etmeye çalışmaya kadar, yarışmanın jüri üyeleri Ruhi, Buğra ve Furkan tarafından da değerlendirilen bir çok yaratıcı ve eğlenceli içerik Max Youtube Star izleyenleriyle buluştu.

Yarışmacılardan videoları en çok izlenen ve en beğenilen isim olan Yusuf Çakmakçı Türkiye’nin ilk Youtube Star’ı ünvanını almaya hak kazandı. Ayrıca yarışmada her takımdan da bir birinci belirlendi. Ruhi Çetiner’in takımında yarışan İstanbul’dan Cihan Ünal ve Buğra Kazancı’nın takımında yarışan Brüksel’den Berkant Nedkov da kendi takımlarının birinciliğini kazandı.

Bugün gerçekleştirilen ödül töreninde, Hayat Bilgisi dizisinin unutulmaz karakteri Kopil’i, yani Serhan Arslan’ın sunumuyla eğlenceli bir etkinlik düzenleyen Algida bizlere de güzel anlar yaşattı.

Kimbilir belki Lalişko da büyüyünce kendi Youtube kanalını açmak ister ve bu tip yarışmalarda videolarıyla ödüller alır, ne dersiniz?

 

Henüz yorum yok.

Ne düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir